Home » Kenia » Mombasa Zuid
Mombasa Zuid
   

Algemene info
Aan de 60 kilometer lange zuidkust van Mombasa Zuid liggen de mooiste stranden zoals Diani Beach en Galu Beach. Parelwit zand, een azuurblauwe zee en wuivende palmbomen. Deze Keniaanse stranden hebben wat duiken betreft een zeer prettige bijkomstigheid. Eén van de mooiste koraalriffen van de wereld - in de top drie met The Great Barrier Reef in Australië en de Rode Zee in Egypte - is vanaf de kustlijn gemakkelijk te bereiken.
Direct aan deze prachtige stranden liggen comfortabele en sfeervolle hotelresorts met zwembaden en luxe voorzieningen. Ongeveer 2 uur rijden ten zuiden van Diani Beach ligt het nationaal park Tsavo-Oost waar u een glimp kunt opvangen van luipaarden, olifanten, antilopen en nog veel meer. Nog verder zuidwaarts op Wasini Island kunt u met dolfijnen zwemmen, duiken en snorkelen.
 
Stranden
De zeebodem van Diani Beach loopt vrij geleidelijk af. Op het strand dat voor de hele plaats ligt zijn verspreid enkele lage rotsen en voor de kust ligt een rif dat bij eb deels bloot ligt. Vanaf het strand heeft u uitzicht op de in zee gelegen vissersbootjes. Door het grote getijverschil staan de ligbedden en rieten parasols meestal in de tuinen van de hotels of tussen de palmbomen achter het strand. Veel gasten blijven dan ook vaak in de hoteltuinen of bij de zwembaden. Een aantal hotels gebruikt echter ook de achterste strook zand voor ligbedden en parasols. Bij hoogtij moeten deze dan verwijderd worden. Op het strand vindt verkoop van Kanga-doeken en houtsnijwerk plaats.
 
Eetgelegenheden
Onder de weinige restaurants in Mombasa Zuid bevinden zich een Italiaans restaurant, een Chinees -, een Indiaas- en een Afrikaans restaurant. Er zijn tevens een grill- en een visrestaurant. De restaurants zijn gelegen langs de kustweg.
 
Winkelen
Er is een klein winkelcentrum bij de bank Barclayss en enkele souvenirwinkels, boetieks en excursiekantoortjes nabij de bazar. De bazar is een aaneenschakeling van diverse kraampjes (voornamelijk souvenirs en fruit). Verder zijn verspreid over de plaats nog enkele souvenirwinkels en supermarkten. Langs de kustweg zijn diverse stalletjes met houtsnijwerk en fruit. Bij de hotels, op de stranden, kan men houtsnijwerk en zgn. Kanga-doeken kopen.
 
Uitgaan
Er zijn een aantal barretjes aan het strand en aan de kustweg. Hier is ook een discotheek. Ook bij enkele hotels zijn discotheken en discobars, die vaak toegankelijke zijn voor niet-gasten (toeristen).
 
Sport & Ontspanning
Bij diverse accommodaties zijn duik-, squash-, tennis-, windsurf- en zeilmogelijkheden. In de omgeving is ook een golfbaan. Verder: bananariding, bodyboards, kajaks, parasailing, snorkeluitrusting, wakeboards, waterscooters, waterski's, fitnesscentrum, strandvolleybalnet en ultra light vliegtuig.


Bestemming Accommodatie Klasse Verzorging
Hotel Diani Reef Beach Resort
Halfpension
Hotel Diani Sea Lodge
All inclusive
Hotel Indian Ocean Beach Club
Halfpension
Hotel Kole Kole Beach Resort
All inclusive
Hotel Leopard Beach Resort & Spa
Halfpension
Bungalows Mbuyu Beach
Logies
Hotel Pinewood Village
Halfpension
Hotel Sentido Neptune Palm Beach Resort
All inclusive
Hotel Sentido Village Beach Resort
All inclusive
Hotel Southern Palms Beach Resort
Halfpension
Hotel The Sands at Chale
Volpension
Hotel The Sands at Nomad
Logies



iDeal logo - online betalen